animated clouds animated clouds

wszystko jest snem,
dlatego wszystko jest możliwe

ludzie mają znaczenie
pracuj nad tym, co naprawdę ważne

Polish Investment Fund dostarcza kapitał i doradztwo strategiczne
przedsiębiorcom działającym w przełomowych technologiach.

Odgrywamy kluczową rolę w całym procesie tworzenia przedsiębiorstwa, począwszy od
najwcześniejszych etapów rozwoju, przez wzrost, do etapu pełnej dojrzałości. Od dziesięciu lat,
z powodzeniem współpracujemy z właścicielami i zespołami zarządzającymi spółkami w osiąganiu
postawionych przez nich celów, wykorzystując nasze doświadczenie, profesjonalizm i działając jako zaufany partner.

miej odwagę
– podważaj konwencjonalną mądrość

Zakładamy, że kroki milowe związane z inwestycją typu seed zostały już osiągnięte.
Choć zdajemy sobie sprawę, że ryzyko technologiczne i wdrożeniowe ciągle istnieje, to chcemy zrozumieć
jaki macie pomysł na zmniejszenie tych ryzyk
oraz jaka jest strategia rozpoczęcia produkcji / wejścia na rynek.

Na tym etapie konieczne jest jasne określenie kluczowych parametrów sukcesu oraz brakujących elementów.

nie zakładaj – analizuj

Wolimy brutalną szczerość niż obłudną uprzejmość. Rzadko głosujemy przeciwko zespołom zarządzającym na zarządach, ale możemy mieć zdecydowane poglądy.

Kiedy wybieramy zespół, to wspieramy go – nie ingerujemy w niego. Prowadzimy mniej słodkich rozmów ale pomagamy budować biznes. Na pewno nie chodzi nam o kontrolowanie twojego biznesu.

Odtwórz film Odtwórz film
Zamknij Okno

Wojciech Szapiel

Partner Zarządzający

Odpowiada za strategię, strukturyzowanie transakcji kapitałowych oraz nadzór nad spółkami portfelowymi. Zasiada w Radach Nadzorczych oraz Komitetach Strategicznych spółek portfelowych. Specjalizuje się w procesach transferu technologii oraz poprawie efektywności inwestycyjnej. Jest mówcą podczas licznych konferencji i seminariów w Polsce i zagranicą. Pracował m.in. dla National Power Plc., Comarch SA oraz Capgemini, będąc odpowiedzialnym za rozwój […]

Czytaj dalej
Wojciech Szapiel
Zamknij Okno

Wojciech Szapiel

Partner Zarządzający

Odpowiada za strategię, strukturyzowanie transakcji kapitałowych oraz nadzór nad spółkami portfelowymi. Zasiada w Radach Nadzorczych oraz Komitetach Strategicznych spółek portfelowych. Specjalizuje się w procesach transferu technologii oraz poprawie efektywności inwestycyjnej. Jest mówcą podczas licznych konferencji i seminariów w Polsce i zagranicą. Pracował m.in. dla National Power Plc., Comarch SA oraz Capgemini, będąc odpowiedzialnym za rozwój biznesu w Polsce i Wlk. Brytanii.

Wojciech jest absolwentem Akademii Psychologii Przywództwa organizowanego przez Szkołę Biznesu Politechniki Warszawskiej, Prawa Własności Intelektualnej i Prawa Nowych Technologii na Uniwersytecie Gdańskim, Zarządzania Finansami na Akademii Leona Koźmińskiego, Metod Ilościowych w Ekonomii i Systemów Informacyjnych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz Zarządzania Biznesem w Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu. Aktualnie studiuje Corporate Innovation na Stanford University w USA.

Marek Racięski

Partner

Łączy szeroką wiedzę ekspercką z zakresu IT i Odnawialnych Źródeł Energii oraz unikalne kompetencje w zarządzaniu procesem ekspansji międzynarodowej. Posiada bogate doświadczenie zdobyte w koncernach międzynarodowych. Pracował m.in. na stanowiskach Partner i Senior Advisor dla JP Mergers & Finance – jednej z czołowych niemieckich firm z segmentu fuzji i przejęć, doradztwa technologicznego i finansowego. Był […]

Czytaj dalej
Marek Racięski
Zamknij Okno

Marek Racięski

Partner

Łączy szeroką wiedzę ekspercką z zakresu IT i Odnawialnych Źródeł Energii oraz unikalne kompetencje w zarządzaniu procesem ekspansji międzynarodowej. Posiada bogate doświadczenie zdobyte w koncernach międzynarodowych. Pracował m.in. na stanowiskach Partner i Senior Advisor dla JP Mergers & Finance – jednej z czołowych niemieckich firm z segmentu fuzji i przejęć, doradztwa technologicznego i finansowego. Był wiceprezesem Capgemini Polska – lidera w obszarze konsultingu, technologii, outsourcingu. Jako wiceprezes ComArch S.A. był odpowiedzialny za rozwój strategii sprzedaży. Były członek zarządu w Danfoss Polska czy Digital Equipment Polska. W 1993 r. współtworzył polski oddział Compaq Computer, skutecznie kierując ekspansją firmy na rynkach Rosji, Ukrainy, Białorusi, Litwy, Łotwy i Estonii.
Marek ukończył Advanced Management Programme, INSEAD (Francja).

Jacek Markowski

Partner

Posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu i realizacji multidyscyplinarnych projektów. Przez kilkanaście lat pracował w wiodących firmach audytorskich i konsultingowych (Arthur Andersen, Ernst & Young), gdzie jako Senior Manager był odpowiedzialny za rozwój i zarządzanie zespołami oraz metodykami w obszarach zarządzania projektami i programami, ratowania projektów zagrożonych, bezpieczeństwa informacji oraz IT, zarządzania ryzykiem projektowym, jak również […]

Czytaj dalej
Jacek Markowski
Zamknij Okno

Jacek Markowski

Partner

Posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu i realizacji multidyscyplinarnych projektów. Przez kilkanaście lat pracował w wiodących firmach audytorskich i konsultingowych (Arthur Andersen, Ernst & Young), gdzie jako Senior Manager był odpowiedzialny za rozwój i zarządzanie zespołami oraz metodykami w obszarach zarządzania projektami i programami, ratowania projektów zagrożonych, bezpieczeństwa informacji oraz IT, zarządzania ryzykiem projektowym, jak również optymalizacji procesów biznesowych. Zrealizował kilkadziesiąt złożonych projektów dla firm z sektora IT, energetycznego, paliwowego, telekomunikacyjnego oraz finansowego. Aktualnie specjalizuje się w zagadnieniach z obszaru energetyki odnawialnej oraz gospodarki odpadami.
Jacek ukończył Uniwersytet Szczeciński oraz Ecole Nationale Superieure Des Mines De Saint-Etienne.

Dariusz Brzeziński

Partner

Posiada dwudziestoletnie doświadczenie przy realizacji projektów strategicznych oraz z zakresu corporate finance dla korporacji międzynarodowych, m.in. z listy Fortune 500, czołowych firm polskich oraz firm z sektora MŚP. Pracował w grupie Ernst & Young Polska, początkowo jako szef Działu Doradztwa Rynkowego, a następnie jako Starszy Menedżer i Szef Działu Strategii i Usprawnień Operacyjnych. Pełnił także […]

Czytaj dalej
Dariusz Brzeziński
Zamknij Okno

Dariusz Brzeziński

Partner

Posiada dwudziestoletnie doświadczenie przy realizacji projektów strategicznych oraz z zakresu corporate finance dla korporacji międzynarodowych, m.in. z listy Fortune 500, czołowych firm polskich oraz firm z sektora MŚP. Pracował w grupie Ernst & Young Polska, początkowo jako szef Działu Doradztwa Rynkowego, a następnie jako Starszy Menedżer i Szef Działu Strategii i Usprawnień Operacyjnych. Pełnił także funkcję Dyrektora ds. Operacyjnych spółki Capgemini Polska, Wiceprezesa DGA SA oraz Prezesa Zarządu firmy APAX Consulting Group.
Dariusz uzyskał tytuł magistra ekonomii w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Ukończył także program zarządzania w Copenhagen Business School w Danii oraz szereg specjalistycznych kursów i szkoleń.

Adam Kopiczko

Partner

Ekspert w dziedzinie tworzenia modeli biznesowych i finansowych, modelowania finansowego oraz rozwoju projektów w takich branżach, jak: energetyka, przemysł paliwowy, budownictwo, motoryzacja. W swojej karierze zawodowej realizował wiele projektów inwestycyjnych, m. in. w przemyśle paliwowym, współpracując z Exxon Mobil/Esso, DEA, Orlen czy Rafinerią Gdańska/Lotos. Jest autorem publikacji o tematyce alternatywnego zasilania pojazdów oraz zastosowania paliw […]

Czytaj dalej
Adam Kopiczko
Zamknij Okno

Adam Kopiczko

Partner

Ekspert w dziedzinie tworzenia modeli biznesowych i finansowych, modelowania finansowego oraz rozwoju projektów w takich branżach, jak: energetyka, przemysł paliwowy, budownictwo, motoryzacja. W swojej karierze zawodowej realizował wiele projektów inwestycyjnych, m. in. w przemyśle paliwowym, współpracując z Exxon Mobil/Esso, DEA, Orlen czy Rafinerią Gdańska/Lotos. Jest autorem publikacji o tematyce alternatywnego zasilania pojazdów oraz zastosowania paliw ekologicznych zarówno w prasie popularnej, jak i specjalistycznej.
Adam posiada dyplom wydziału Przedsiębiorczości i Zarządzania Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu.

Marcin Łaskawski

Partner

Ekspert w zakresie strategii, efektywności operacyjnej i rozwoju przedsiębiorstw. Opracował i wdrażał szereg projektów optymalizacji działania przedsiębiorstw i programów restrukturyzacji dla korporacji międzynarodowych, czołowych firm polskich oraz firm z sektora MŚP. Uczestniczył w procesach inwestycyjnych/rozwojowych o wartości przekraczającej 1 miliard euro (M&A/greenfield). Doświadczenie zawodowe w obszarze strategii, optymalizacji procesów, zarządzania zmianą, kontrolingu finansowego i operacyjnego […]

Czytaj dalej
Marcin Łaskawski
Zamknij Okno

Marcin Łaskawski

Partner

Ekspert w zakresie strategii, efektywności operacyjnej i rozwoju przedsiębiorstw.
Opracował i wdrażał szereg projektów optymalizacji działania przedsiębiorstw i programów restrukturyzacji dla korporacji międzynarodowych, czołowych firm polskich oraz firm z sektora MŚP. Uczestniczył w procesach inwestycyjnych/rozwojowych o wartości przekraczającej 1 miliard euro (M&A/greenfield).
Doświadczenie zawodowe w obszarze strategii, optymalizacji procesów, zarządzania zmianą, kontrolingu finansowego i operacyjnego zdobywał, w firmach konsultingowych (Arthur Andersen, Ernst & Young), w korporacjach międzynarodowych (Carrefour Group) oraz w krajowych podmiotach, na najwyższych szczeblach managerskich. Działa aktywnie w obszarze nowych technologii i przedsięwzięć na wczesnym etapie rozwoju. Uczestniczył w strukturyzowaniu i weryfikacji kilkudziesięciu innowacyjnych projektów typu start up.
Marcin uzyskał dyplom MBA z zarządzania finansami na University of London. Ponadto, ukończył zarządzanie i marketing oraz zarządzanie strategiczne w Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University, program menedżerski dla dyrektorów finansowych w ESCP-EAP (Paris) oraz szereg specjalistycznych kursów i szkoleń.

Biuro:

Polski Fundusz Inwestycji II Sp. z o.o. SK
Plac Powstańców Śląskich 1/10
53-329 Wrocław

Tel:  222442051
Email: Biuro@pif.pl

Copyright 2017 Polish Investment Fund | All Rights Reserved |